Blog#1 Kuidas HansaRaama ühest kliendist lahti sai

Postitatud: 3 veebruar, 2013

 

Näide, kuidas üks suht liidripositsioonil olev firma oma klientidega käitub ning paneb hämmastavate faktide ette, et raha välja pressida.

Olen olnud raamatupidaja 15 aastat! Ja nendest 12 aastat töötanud Hansa Raamga. Niisiis võin ma öelda, et olen pikaajaline klient. Alguses ostsin finantsprogrammi ja aastatega pidevalt midagi lisaks: lao, põhivara, 99 ettevõtet jne. Alguses võtsin koolitusi, olin siis noor ja roheline, vajasin neid hädasti.

Aastate jooksul on päris mitu korda seal firmad vahetunud ja asjad sassis olnud. Ma olen suutnud koguaeg oma litsentsil jälgi ajada ja endiselt hoida kõike alles. Kolm aastat tagasi tegi firma ultimaatumi, et peate nüüd sõlmima arenduslepingu aastaks ja maksma seda, või muidu te kaotate lepingu. Summa oli 2250 krooni. Trikk oli veel selles, et kui 31.07 ei ole öelnud, et soovite lepingut lõpetada, peate maksma ka järgmisel aastal, olgugi et teenuse algus oli 01.09. Nii ma siis maksin 2 aastat veel lepingutasu, kuna ütlesin augusti lõpus, et ei soovi jätkata lepingut. Kuna ma polnud nende abi ega ka tarkvara update teinud 2-3 aastat, tundsin, et asi on väga ebaõiglane

Minnes kohtusse õigust nõudma, läheb rohkem raha kui 170 eurot, mida olen maksnud. Sel aastal siis enne tasumist kirjutasin ette avalduse, et soovin järgmisel aastal lõpetada, et seda ei unustaks. Muide ennem seda nad veel üritasid sellelegi vastu vaielda, et saab ainult 30 päeva ette teatada:). Ma siis selgitasin, et 10 kuud ongi vähemalt 30 päeva ette teatatud. Lõpuks nad sellega ka nõustusid.

Teine trikk maksma meelitada oli, et kui ma ära maksan, võin kõike edasi kasutada. Avaldasin siis soovi osta endale tänapäeva moodsa tehnika interneti kaugkasutaja. Siis nad teatasid, et nad lõpetasid 2 kuud tagasi litsentside müügi, nad ainult rendivad. Ma olin seda hoolduslepingut juba 2 aastat maksnud. Mulle pole kordagi sellist teadet tulnud. Ja siis ma ütlesin, et te ise kirjutasite mulle, et mul on õigus soetada juurde lisamooduleid, kui mul on kehtiv arendus-hooldusleping.

Hansa Raama oli lihtsalt hoolimatu ja ülbe. Olen nõus Erply tegevjuhi ja asutaja Kristjan Hiiemaaga, kes Äripäeva artiklis ültes: Erply üritas eelnevalt teha koostööd ka Hansa tarkvaraga. “Olukord jõudis sinnamaani, et Hansa keeldus meie klientidele oma tarkvara müümast. Kui oli Erply pluss Hansa tarkvara, siis Hansa litsentsi eest tuli maksta suurt hinda. See ei ole õiglane, nad proovivad hoida vanast ärimudelist küüntega kinni,” selgitas Hiiemaa. Artikli leiad siit.

Järgnevalt on näha kirjad Hansa Raamalt:

Tere,

Juurde saate soetada täpselt nii kaua kui Teil on kehtiv arendus-hooldusleping. Kui Järgmisel aasta leping lõpeb, nagu seda palusite, siis peale lepingu lõpukuupäeva ei ole võimalik enam juurde soetada ilma, et ei peaks tervet paketti rentima hakkama.

Kliendid, kellel on kehtiv arendus-hooldusleping vüi kes juba rendivad kogu prorgammi, saavad juurde soetada lisaartikleid. Kui Teil kehtivat arendus-hoolduslepingut ei ole ning ka kogu programmi juba ei rendi, siis juurde soetamise võimalust ei ole juhul kui Te ei alusta terve programmi rentimist.

Parimate soovidega,

Sigrid Kohv
Standard Hansa majandustarkvara
Telefon 699 9855
Klienditugi 699 9850

HansaRaam järgmine kiri:

Kuna Juuni keskelt on meie ettevõtte üle läinud täielikult rendimudelile, siis ainukeseks võimaluseks on igakuine rent. Vabandan, kui tekitasin segadust kasutades sõna ”soetama” selle asemel, et kasutada ”rentima”.

Selgitan Teile veelkord lahti:

Kliendid, kellel olemasoleval hetkel on kehtiv arendus-hooldusleping või kliendid, kes juba rendivad kogu paketti – neil ei ole mingit takistust, et juurde rentida soovitavaid mooduleid- see on täielikult võimalik.

Kliendid, kellel ei ole olemasoleval hetkel kehtivat arendus-hoolduslepingut või kliendid, kes ei rendi kogu paketti – neil on ainukeseks võimaluseks moodulite juurde rentimiseks, kui hakkavad tervet paketti rentima – vastasel juhul juurde rentida ei ole võimalik.

Uusi arendus-hoolduslepinguid me ei sõlmi, seoses sellega ei ole alates Juuni keskpaigast, kui läksime üle rendimudelile, võimalik juurde osta mooduleid. Ainukeseks võimaluseks on rent ning mingeid erandeid teha ei ole võimalik.

Vabandame omaltpoolt, kui tekitasime Teile vale sõna kasutusega segadust!

Parimate soovidega,
Sigrid Kohv
Standard Hansa majandustarkvara
Telefon 699 9855
Klienditugi 699 9850

Selline keerutamine ja ärritav käitumine pani mind liigutama ja hakkasingi otsima uusi võimalusi raamatupidamise programmide turul.

Ja ennäe, mille otsa komistasin. Üks uus, tasuta raamatupidamise online programm. Kuna minu üks klient kasutab Erply programmi, otsustasin võtta 01.01.2013 kasutusele Margn programmi, et avastada uusi reaalseid võimalusi.

Ma usun, et edasiviivaks jõuks on alati muutused ja mugavustsoonist väljumine. Ja siin ma nüüd olen, õpin uut programmi ja tunnen, et olen plikake, kes lahendab üliägedat ristsõna. Sellest võib saada ka uus MAC, kui ma läksin Macile üle 2- 3 aastat tagasi, siis oli mul täpselt sama tunne ja enam ma tagasi seda vana asja ju ei taha.

Nii et kõik raamatupidajad, kellel on sama saatus osaks saanud HansaRaama poolt, proovige uut programmi Margn. Nad on väga sõbralikud ja abivalmis teid kindlasti aitama.

Siit leiad Margn’i kohta lähemat infot http://margn.com/

Saad endale tasuta online raamatupidamise!

Järgmistes blogides aga kirjutan juba läbi oma kogemuste ärist, juriidikast, juristidest, advokaatidest, maksudest, hindadest, pettustest, kokkulepetest, revisjonist, erikontrollist, enamusosalusest, vähemusosalusest, sõprusest ja paljust muust.